Blog

V blogu Maxima pojišťovny se dozvíte zejména rady a tipy k jednotlivým druhům pojištění, ale také zajímavosti, které by Vám mohly usnadnit život.

Nejnovější příspěvky

Třetinu případů nakažených tuberkulózou tvoří cizinci
25.5.2021
V Praze tvoří více než polovinu případů nakažených tuberkulózou cizinci, a to převážně z Ukrajiny. Ukazují to statistiky lékařů, podle kterých se počty nakažených přitom meziročně snižují.
Více než 80 % požárů komínů mají na svědomí saze v nevyčištěných komínech
10.5.2021
Chalupářská sezóna se dostává do plného proudu a nikdo z nás nechce vidět na střeše své chalupy pověstného „červeného kohouta“.
Znáte rozdíl mezi cenou novou, časovou nebo obecnou?
6.4.2021
Jednoznačně nejdůležitějším parametrem u pojištění majetku je, v jakých cenách pojišťovna poskytuje pojistné plnění při vzniku pojistné události.
Moje chalupa, můj hrad
11.3.2021
Žádná budova není naprosto nedobytná pro zloděje, ani neodolá všem přírodním živlům a dvojnásob to platí u chat a chalup. Proto je velmi důležité správně sjednané pojištění, které pokryje všechny vaše případné škody.
Jak zjistit, zda si kupujete nemovitost v záplavové oblasti
22.12.2020
Konečně jste našli krásný pozemek, rekreační objekt nebo rodinný dům podle svých představ, ale bojíte se, zda Vás neohrozí velká voda? Zda Vám pojišťovna majetek vůbec pojistí? V České republice jsou povodně celkem častým jevem, a tak nelze spoléhat na náhodu.
Mýty a fakta o životním pojištění
2.12.2020
Diskuzí kolem životního pojištění koluje hromada. Jak se, ale vyznat v tom, co je pravda a co mýtus? Po přečtení našeho článku budete mít o životním pojištění daleko lepší přehled.
Jste cizinka a chystáte se mít miminko? Myslete na pojištění těhotenství i samotného porodu.
12.10.2020
Jste cizinka, žijete delší dobu v České republice a chystáte se mít miminko? Je na čase uvažovat o pojištění těhotenství a porodu.
Zdravotní pojištění cizinců od Maxima pojišťovny plní podmínky stanovené zákonem
21.8.2020
Ze zákona musí mít zdravotní pojištění každý cizinec pobývající legálně v České republice nebo na území Schengenu. To, zda má cizinec pojištění platné a zaplacené, si cizinecká policie ověřuje přímo v systému Maxima pojišťovny.
Pojištění kybernetických rizik
4.6.2020
V dnešní době sdílíme většinu našich osobních i firemních dat na internetu. Tato data jsou neustále ohrožená například hackery, bývalými zaměstnanci, ale také nedbalostí současného zaměstnance. Ztráta dat či jejich zneužití vede ke ztrátě důvěry Vašich zákazníků, dodavatelů a tím i finančních prostředků a v neposlední řadě i poškození Vaší značky.
Jak stanovit pojistnou částku u pojištění domácnosti?
28.4.2020
Je potřeba si uvědomit, že vše ve Vaší domácnosti má svoji hodnotu, a proto je dobré nepodceňovat situaci a uzavřít pojištění domácnosti. Toto pojištění bude chránit proti škodám způsobeným např. odcizením, požárem nebo vandalismem.
Na jakou pojistnou částku si pojistit majetek, tak aby nedošlo k podpojištění?
28.4.2020
Ať už si kupujete nový byt, dům či jiný objekt, nebo ho vlastníte delší dobu, je dobré vědět, jak postupovat při jeho pojištění. V rámci majetkového pojištění lze nejčastěji sjednat pojištění trvale či rekreačně obývané domácnosti, nemovitosti a občanské odpovědnosti.