Blog

V blogu Maxima pojišťovny se dozvíte zejména rady a tipy k jednotlivým druhům pojištění, ale také zajímavosti, které by Vám mohly usnadnit život.

Nejnovější příspěvky

pálení čarodějnic
27.4.2023
Praha, 20. dubna 2023 – Pálení čarodějnic představuje pro Čechy velmi oblíbený jarní svátek, ovšem méně oblíbený je u pojišťoven, pro které datum 30. dubna znamená zvýšený počet pojistných událostí. Jejich archivy skrývají nejednu příhodu, při které došlo k úrazům, ale i kuriózním škodám na majetku. Zeptali jsme se vedoucího oddělení likvidací Maxima pojišťovny Jana Březiny, jaké případy v minulých letech řešili.
MaxDomov 3.1
30.3.2023
Praha, 23. března 2023 – Neustále se zvyšující ceny stavebního materiálu, ale také nárůst všech ostatních pořizovacích nákladů, ovlivňují mnoho z nás. Dopad navíc mohou mít i na pojištění našich domovů, a to jak na již uzavřené smlouvy, tak na ty nové. I proto byste měli věnovat zvýšenou pozornost vhodným produktům na trhu v případě, že plánujete sjednat nové pojištění. Nezapomeňte však také zrevidovat smlouvy stávající tak, aby výše krytí odpovídala i zvyšujícím se cenám.
MaxDomov 3.1
17.1.2023
Maxima pojišťovna se v letošním roce pustila do inovací hned od začátku roku a přinesla na trh zbrusu nový balíčkový produkt, pojištění občanského majetku a odpovědnosti MaxDomov 3.1., který lze sjednat on-line na stránkách pojišťovny nebo prostřednictvím vybraných externích zprostředkovatelů, kteří jsou na systém pojišťovny napojeny.
odpovědnost podnikatelů
27.7.2022
U některých profesí zákon ukládá povinnost uzavřít pojištění profesní odpovědnosti za škodu. Kdo ho musí uzavírat a před čím pojištěné chrání?
stavba a rekonstrukce
11.5.2022
Se zvelebením vašeho majetku dochází k jeho zhodnocení. A právě od aktuální hodnoty majetku se odvíjí i nastavení pojištění.
Dagmar Hladíková posílila tým Maxima pojišťovny
7.10.2021
Pojišťovna Maxima přivítala ve svých řadách novou posilu. Ředitelkou obchodního úseku je od září 2021 zkušená manažerka Dagmar Hladíková.
Třetinu případů nakažených tuberkulózou tvoří cizinci
25.5.2021
V Praze tvoří více než polovinu případů nakažených tuberkulózou cizinci, a to převážně z Ukrajiny. Ukazují to statistiky lékařů, podle kterých se počty nakažených přitom meziročně snižují.
Více než 80 % požárů komínů mají na svědomí saze v nevyčištěných komínech
10.5.2021
Chalupářská sezóna se dostává do plného proudu a nikdo z nás nechce vidět na střeše své chalupy pověstného „červeného kohouta“.
Znáte rozdíl mezi cenou novou, časovou nebo obecnou?
6.4.2021
Jednoznačně nejdůležitějším parametrem u pojištění majetku je, v jakých cenách pojišťovna poskytuje pojistné plnění při vzniku pojistné události.
Moje chalupa, můj hrad
11.3.2021
Žádná budova není naprosto nedobytná pro zloděje, ani neodolá všem přírodním živlům a dvojnásob to platí u chat a chalup. Proto je velmi důležité správně sjednané pojištění, které pokryje všechny vaše případné škody.
Jak zjistit, zda si kupujete nemovitost v záplavové oblasti
22.12.2020
Konečně jste našli krásný pozemek, rekreační objekt nebo rodinný dům podle svých představ, ale bojíte se, zda Vás neohrozí velká voda? Zda Vám pojišťovna majetek vůbec pojistí? V České republice jsou povodně celkem častým jevem, a tak nelze spoléhat na náhodu.
Mýty a fakta o životním pojištění
2.12.2020
Diskuzí kolem životního pojištění koluje hromada. Jak se, ale vyznat v tom, co je pravda a co mýtus? Po přečtení našeho článku budete mít o životním pojištění daleko lepší přehled.
Jste cizinka a chystáte se mít miminko? Myslete na pojištění těhotenství i samotného porodu.
12.10.2020
Jste cizinka, žijete delší dobu v České republice a chystáte se mít miminko? Je na čase uvažovat o pojištění těhotenství a porodu.
Zdravotní pojištění cizinců od Maxima pojišťovny plní podmínky stanovené zákonem
21.8.2020
Ze zákona musí mít zdravotní pojištění každý cizinec pobývající legálně v České republice nebo na území Schengenu. To, zda má cizinec pojištění platné a zaplacené, si cizinecká policie ověřuje přímo v systému Maxima pojišťovny.
Pojištění kybernetických rizik
4.6.2020
V dnešní době sdílíme většinu našich osobních i firemních dat na internetu. Tato data jsou neustále ohrožená například hackery, bývalými zaměstnanci, ale také nedbalostí současného zaměstnance. Ztráta dat či jejich zneužití vede ke ztrátě důvěry Vašich zákazníků, dodavatelů a tím i finančních prostředků a v neposlední řadě i poškození Vaší značky.
Jak stanovit pojistnou částku u pojištění domácnosti?
28.4.2020
Je potřeba si uvědomit, že vše ve Vaší domácnosti má svoji hodnotu, a proto je dobré nepodceňovat situaci a uzavřít pojištění domácnosti. Toto pojištění bude chránit proti škodám způsobeným např. odcizením, požárem nebo vandalismem.
Na jakou pojistnou částku si pojistit majetek, tak aby nedošlo k podpojištění?
28.4.2020
Ať už si kupujete nový byt, dům či jiný objekt, nebo ho vlastníte delší dobu, je dobré vědět, jak postupovat při jeho pojištění. V rámci majetkového pojištění lze nejčastěji sjednat pojištění trvale či rekreačně obývané domácnosti, nemovitosti a občanské odpovědnosti.