Blog

V blogu Maxima pojišťovny se dozvíte zejména rady a tipy k jednotlivým druhům pojištění, ale také zajímavosti, které by Vám mohly usnadnit život.

Nejnovější příspěvky

Zdravotní pojištění cizinců od Maxima pojišťovny plní podmínky stanovené zákonem
21.8.2020
Ze zákona musí mít zdravotní pojištění každý cizinec pobývající legálně v České republice nebo na území Schengenu. To, zda má cizinec pojištění platné a zaplacené, si cizinecká policie ověřuje přímo v systému Maxima pojišťovny.
Pojištění kybernetických rizik
4.6.2020
V dnešní době sdílíme většinu našich osobních i firemních dat na internetu. Tato data jsou neustále ohrožená například hackery, bývalými zaměstnanci, ale také nedbalostí současného zaměstnance. Ztráta dat či jejich zneužití vede ke ztrátě důvěry Vašich zákazníků, dodavatelů a tím i finančních prostředků a v neposlední řadě i poškození Vaší značky.
Jak stanovit pojistnou částku u pojištění domácnosti?
28.4.2020
Je potřeba si uvědomit, že vše ve Vaší domácnosti má svoji hodnotu, a proto je dobré nepodceňovat situaci a uzavřít pojištění domácnosti. Toto pojištění bude chránit proti škodám způsobeným např. odcizením, požárem nebo vandalismem.
Na jakou pojistnou částku si pojistit majetek, tak aby nedošlo k podpojištění?
28.4.2020
Ať už si kupujete nový byt, dům či jiný objekt, nebo ho vlastníte delší dobu, je dobré vědět, jak postupovat při jeho pojištění. V rámci majetkového pojištění lze nejčastěji sjednat pojištění trvale či rekreačně obývané domácnosti, nemovitosti a občanské odpovědnosti.