Dagmar Hladíková posílila tým Maxima pojišťovny

Dagmar Hladíková posílila tým Maxima pojišťovny

Pojišťovna Maxima přivítala ve svých řadách novou posilu. Ředitelkou obchodního úseku je od září 2021 zkušená manažerka Dagmar Hladíková, která chce navázat na dosavadní úspěchy společnosti a rozvíjet nové spolupráce s partnery. „Mé první dojmy jsou skvělé. Při rozvoji spolupráce a akvizici nových partnerů je klíčový kvalitní servis a silný profesionální tým, proto jsem ráda, že jsem obklopená kolegy, kteří odvádějí poctivou práci a já je v tom hodlám nadále podporovat. Společně se nám podaří dostat značku MAXIMA pojišťovny do povědomí budoucích klientů“.

Na své nové pozici Dagmar Hladíková uplatní dlouholeté zkušenosti z pojišťovnictví, v němž od roku 1999 pracovala na manažerských postech, včetně bohatých zkušeností z oblasti zahraničního obchodu, řízení, organizace a personální činnosti. Působila také jako ředitelka oddělení makléřských obchodů v pojišťovně Generali a rovněž je autorkou odborných publikací na téma celoživotního vzdělávání a zvyšování výkonnosti obchodních zástupců na finančním a pojistném trhu. „Pojišťovnictví spojuje všechny aspekty života, které mě naplňují. Je to především práce se zajímavými lidmi, ať už s kolegy, nebo s obchodními partnery, ale také obrovská energie a dynamika oboru. Ta se projevila i v covidové době, kdy jsme dokázali velmi pružně zareagovat a zdigitalizovat řadu procesů. Nezanedbatelnou součástí naší práce je také pomoc klientům v nenadálých situacích, které s sebou život bohužel přináší. A právě všechno dohromady pro mě dělá z pojišťovnictví velmi atraktivní odvětví,“ popisuje.

Ve svém předchozím působišti sázela vedle erudice hlavně na budování osobních vztahů. Vytvořila kolem sebe silný tým s vysoce profesionálním a empatickým přístupem ke klientům a touto cestou se jí dlouhodobě dařilo získávat důvěru externích obchodních partnerů, a tím dynamicky zvyšovat objem nově uzavřených pojistných smluv. Právě přímé a otevřené jednání patří společně se slušností, spolehlivostí a důvěrou k nejvyšším hodnotám v jejím profesním i osobním životě.

Získané zkušenosti a znalosti se snaží předávat dál. Od roku 2011 je lektorkou v rámci profesně vzdělávacích programů v Ústavu práva a právní vědy a na European Business School SE. Zde uplatňuje vlastní funkční kombinaci teorie a praxe. „Chci, aby studenti pochopili teoretickou část studia z pohledu člověka z oboru. Proto jsem ráda, že jim mohu dát na konkrétní otázky konkrétní praktickou odpověď,“ vysvětluje a současně dodává: „Je úžasné vidět, když na sobě chtějí dospělí lidé dál pracovat. Je to pro mě obrovský příval energie a jejich zpětná vazba mě posouvá dál. Inspirujeme se navzájem, což je opravdu velmi povznášející pocit.“

Výzvy a překonávání překážek jsou ostatně důležitou součástí jejího profesního, ale i osobního života. Ráda sbírá adrenalinové zážitky, neboť je považuje za nehmotné bohatství, o které ji nikdo nemůže připravit. Absolvovala například výstup na Kilimandžáro, cestovala do Peru, kde spala v amazonské džungli a velmi silným zážitkem pro ni bylo také poznávání Bhútánu či výprava se psím spřežením za Severní polární kruh. „Výzvy a mírně extrémní zážitky jsou pro mě způsob relaxace, ale také trénink odolnosti psychiky, týmového ducha a schopnosti stanovit pod tlakem správné pořadí hodnot. Aktuálně vnímám jako největší výzvu příležitost dokázat všem, že i po řadě let v oboru je možné učinit kariérní změnu. Věřím, že více než dvacet let praxe dokážu naplno využít pro Maxima pojišťovnu, být pro ni přínosem a přispět k jejímu dalšímu rozvoji a růstu,“ uzavírá Dagmar Hladíková.