Jak zabezpečit svůj domov v době dovolených?

Jak zabezpečit svůj domov v době dovolených?

Období letních dovolených bývá často příležitostí pro zloděje. Statistiky Policie ČR potvrzují každoroční nárůst počtu vloupání v průběhu letních prázdnin, přičemž v téměř 80 % případů se nepodaří odcizené předměty či pachatele odhalit. Proto je třeba myslet nejen na mechanické zabezpečení vašeho bydlení, ale i na odpovídající vhodné pojištění. Pojištění majetku sice nezabrání vzniku škody v případě pojistné události, ale pomůže vám eliminovat ztráty, které v souvislosti s ní vzniknou.

Primárním cílem pojištění majetku je ochránit vás před nepředvídatelnými událostmi, jako jsou živelné pohromy a vandalismus, je však možné se připojistit i proti krádežím a vloupání. V loňském roce bylo Policií ČR zaznamenáno téměř 7 tisíc vloupání do bytů, domů, chalup či chat, přičemž nejčastějším způsobem, jakým dojde k vniknutí do objektů, je skrze balkóny, okna či dveře. Výše škody se přitom pohybovala v průměru okolo 55 tisíc korun. Pro uplatnění škody je důležité doložit, že byl majetek dostatečně zabezpečen, a že pachatelé museli překonat odpovídající překážku. Proto je třeba při výběru pojištění respektovat minimální požadavky na zabezpečení majetku, jako je například opatření vchodových dveří zámkem s cylindrickou vložkou s ochranou proti rozlomení či zajištění všech oken zevnitř plně funkčním a úplným zavíracím mechanismem. Obecně platí, že na čím vyšší pojistnou částku se chcete pojistit, tím vyšší musíte splňovat míru zabezpečení.

Pojištění majetku MaxDomov od Maxima pojišťovny představuje komplexní balíček pojištění, který je atraktivní zejména pro svou variabilitu, v rámci níž si můžete pojištění sjednat na míru, pojistit si můžete trvale i přechodně obývané stavby i objekty před dokončením, celou domácnost nebo i odpovědnost. Samozřejmostí je i zajímavá cena pojištění, maximální pojistná ochrana a rychlost sjednání pojištění. O to se postará tým profesionálních obchodních zástupců Maxima pojišťovny nebo si můžete pojištění sjednat i online formou v pohodlí Vašeho domova, nyní se slevou až ve výši 25 %.

Myslete na své bydlení a vaše blízké. Využijte služeb Maxima pojišťovny a užijte si dovolenou bez starostí.

Maxima pojišťov na, a. s.