Maxima spustila nový sjednávací systém


(Praha, 4. 4. 2022) Na výrazně konkurenčním trhu životního pojištění je možné uspět jen s odpovídající technologií, která bude pro poradce uživatelsky příjemná, jednoduchá a intuitivní. Vše samozřejmě podmíněno kvalitním produktem za rozumnou cenu, servisem a dobrou likvidací škodních událostí.
Maxima pojišťovna sice patří mezi menší pojišťovny na českém trhu, ale právě to jí umožňuje jistou flexibilitu, kterou velké pojišťovny postrádají, protože jsou často svázané desítkami IT systémů tak, že to vlastně ani nejde. Proto se Maxima rozhodla postavit zcela nový systém na zelené louce, který je nadstavbou nového provozně-technického systému, což je jakési srdce pojišťovny. 
V průběhu března 2022 pojišťovna spustila obchodní systém MAX širšímu portfoliu poradců u vybraných distribučních sítí a reakce jsou zatím velmi pozitivní. Zájem o přístupy do systému projevuje stále více poradců a množství transakcí roste z týdne na týden exponenciální měrou. Do budoucna je rozhodně na čem stavět. 
Smlouvy jsou sjednávány kompletně bezpapírově, a tudíž není třeba nic zasílat na pojišťovnu. Od modelace, přes vyplnění smluvních údajů trvá uzavření smlouvy jednotky minut a systém umožňuje najednou pojistit až šest osob s počátkem i následující den po uzavření smlouvy. Zároveň mají poradci aktuální přehled o možných intervencích nebo došlých platbách. Inovován byl také samotný produkt rizikového životního pojištění MaxEfekt, kde došlo k odstranění zbytečných výluk a ke sjednocení a snížení čekacích lhůt. Zároveň se pojišťovna vzdala zákonné možnosti vypovědět pojištění invalidity a velmi vážných onemocnění, čímž nabízí klientům mnohem větší jistotu pojistné ochrany.
Portfolio nabízených pojištění a příznivá pojistně matematická konstrukce rizikového životního pojištění MaxEfekt, spolu s kompletní digitalizací a maximálním zjednodušením sjednávacího procesu, dělá z pojišťovny Maxima černého koně českého pojišťovacího trhu.
Do budoucna Maxima pojišťovna chystá další rozšíření funkcionalit systému a postupnou migraci dalších produktů. 

Maxima pojišťovna