Roman Kohout je novým místopředsedou představenstva Maxima pojišťovny

Novou posilou, která těsně před letními prázdninami rozšířila řady Maxima pojišťovny, je Ing. Roman Kohout. V pojišťovně zaujal pozici místopředsedy představenstva, ze které je zodpovědný za skupinové projekty, compliance, interní audit, risk management, controlling a za řídící a kontrolní systém pojišťovny.

Roman Kohout má dlouholeté zkušenosti z oboru finančních služeb, informačních technologií a výrobního sektoru, kde zastával různé funkce na úrovni vrcholného managementu. V posledních několika letech působil jako projektový manažer v oblasti restrukturalizací a strategického projektového řízení.

Nový člen vrcholového vedení pojišťovny prošel řadou renomovaných společností a má zkušenosti například z vedení strategických projektů v rámci skupiny ČSOB či řízení mezinárodních akvizičních projektů v PPF Group. Působil rovněž ve společnostech Ernst & Young, OP Prostějov či Český rozhlas. Vystudoval ČVUT, fakultu strojního inženýrství, mezi jeho záliby patří cestování, triatlon a plastikové modelaření.

roman kohout

Maxima pojišťovna, a.s.
(Praha, 6. srpna 2018)