Vedení pojišťovny

Vedení společnosti

Ing. Petr Sedláček
předseda představenstva

Petr Sedláček vystudoval Vysokou školu ekonomickou. Jeho profesní kariéra je velmi rozmanitá. Vykonával post předsedy představenstva Home Credit, poté jako generální ředitel MUZO, později Global Payments Europe. Dále byl generální ředitel České pošty, Náměstek ministra dopravy a v PwC ředitel poradenství pro finanční instituce v ČR a SR. 

Ing. Roman Kohout
místopředseda představenstva

Roman Kohout absolvoval ČVUT v Praze, fakultu strojního inženýrství. Má dlouholeté zkušenosti z oboru finančních služeb, informačních technologií a výrobního sektoru, kde zastával různé funkce na úrovni vrcholného managementu. Během své pracovní kariéry prošel řadou renomovaných společností a má zkušenosti z vedení strategických projektů v rámci skupiny ČSOB či řízení mezinárodních akvizičních projektů v PPF Group. Působil rovněž ve společnostech EY či Český rozhlas.

Ing. Milan Točina
ředitel pro strategický rozvoj

Milan Točina vystudoval provozně-ekonomickou fakultu ČZU. Pracoval ve Státní bance Československa jako náměstek a poté zastával funkci ředitele pobočky Komerční banky. Od roku 1996 se pohybuje v sektoru pojišťovnictví nejprve jako předseda představenstva a také jako generální ředitel společnosti Universal, poté jako ředitel pro strategický rozvoj v Maxima pojišťovně. 

Ing. Roman Jandík
ředitel úseku retailového pojištění

Roman Jandík vystudoval obor Ekonomie, řízení podniku na Fakultě strojní, ČVUT v Praze. Působil v bankovnictví a v oblasti kapitálových trhů. Od roku 2013 pracuje v Maxima pojišťovně, kde měl na starosti marketing a online distribuci. Od roku 2019 byl vedoucím externí distribučních sítí a od roku 2022 vykonává pozici Ředitel úseku retailového pojištění.

Martina Kavříková
ředitelka provozního úseku
člen představenstva

Martina Kavříková je ředitelkou provozního úseku a vykonává pozici člena představenstva od 20. dubna 2016. Má bohatou praxi v pojišťovnictví z oblasti provozu, zajištění, vedení IT, řízení pojišťovacího makléře a agenta, likvidaci a předchozí dlouholeté zkušenosti v bankovnictví v oblasti dealingu a řízení aktiv a pasiv.

Ing. Lucie Ponertová
ředitelka úseku podnikatelských rizik

Lucie Ponertová vystudovala Vysokou školu finanční a správní, obor bankovnictví a pojišťovnictví. Má dlouholeté zkušenosti v oboru pojišťovnictví. Svou praxi začala v České pojišťovně v úseku zajištění. Poté působila ve Slavia pojišťovně, kde zastávala funkce na úrovni vrcholného managementu v oblasti pojištění podnikatelských a průmyslových rizik.