Stavba ani rekonstrukce nekončí pozváním úklidové čety, pro některé možná překvapivě, úpravou pojistné smlouvy

stavba a rekonstrukce

Se zvelebením vašeho majetku dochází k jeho zhodnocení. A právě od aktuální hodnoty majetku se odvíjí i nastavení pojištění. Podle odhadu odborníků je mnoho majetkových smluv podpojištěno a nevyhovuje potřebám klienta. To se může projevit zejména při případné pohromě či nehodě. 
S ohledem na neustále rostoucí ceny stavebních materiálu i ostatních pořizovacích cen, je proto na místě věnovat stejnou pozornost i úpravě pojištění. Zvláště u smluv straších 5 let. Není žádnou výjimkou se setkat se smlouvami daleko staršími, které nikdo dlouhodobě neupravoval.  Klient by se měl čas od času obrátit na svého pojišťovacího poradce, a jestliže jej nemá, může o revizi smlouvy požádat přímo pojišťovnu. V Maximě tolerujeme bez jakýchkoliv postihů podpojištění až 15 % a revizi majetkových smluv vám uděláme zcela zdarma, optimální čas na kontrolu je jednou za dva až tři koky.
Při každé modernizaci domu, přestavbě nebo přístavbě by se toto zvelebení mělo promítnou do pojistné smlouvy.  Předejdete tím nemilému překvapení v případě škodné události. Nejčastěji si klienti zapomenou dopojistit, novou garáž, tepelné čerpadlo, přestavbu koupelny, plot či nový bazén.
Podpojištění zjednodušeně znamená, že pojistná částka, na kterou je nemovitost pojištěna, je nižší než částka, za jakou by se dala znovu postavit. Důvodem podpojištění může být někdy i snaha klienta ušetřit na pojistném nebo nesprávné ocenění vlastního majetku. Pojištění si klienti platí proto, aby jim v případě nějaké pohromy, jako je povodeň, záplava, vichřice, požár nebo krupobití, nezůstaly jen oči pro pláč. Proto je dobré při odhadu ceny vašeho majetku, myslet na to, zda za si za zvolenou pojistnou částku dokážete pořídit věc novou. 
Kalkulaci si snadno vytvoříte na našem on-line kalkulátoru nebo můžete dorazit na naši pobočku, kde pečlivě projdou vaše potřeby a společně s vámi připraví kalkulaci přímo na míru vašeho majetku.