Cizinci se mohou registrovat k očkování covid-19

(Praha, 14. 6. 2021) Ministerstvo zdravotnictví spustilo registraci k očkování pro všechny, kteří nemají veřejné zdravotní pojištění na území České republiky nebo Evropské unie a dlouhodobě v České republice pobývají. Registrovat se tak budou moci například i cizinci dlouhodobě žijící v ČR. .

Rezervační systém nabídne určená očkovací místa, kde bude zároveň i personál mluvící cizím jazykem. V každém kraji bude pro tuto skupinu obyvatel určeno minimálně jedno očkovací místo, v Praze jich bude šest, a to včetně velkokapacitního O2 Universum. Očkovat se bude vakcínou Comirnaty. Cena za jednu dávku nepřesáhne 810Kč, očkovací místa umožní provedení platby za očkování na místě.

Registrace na očkování bude probíhat prostřednictvím Centrálního registračního systému, kde je připraven samostatný přihlašovací formulář, a to na adrese registrace.mzcr.cz/samoplatci. Většina očkovacích míst v regionech je připravena otevřít termíny pro očkování ihned, pražská centra je vypíšou v druhé polovině června. Na stránce registrace.mzcr.cz/samoplatci/ocm veřejnost nalezne přehled všech zapojených očkovacích míst, včetně informací o jejich týdenních kapacitách či možnostech platby. Zájemce o očkování by měl mít s sebou doklad k ověření totožnosti, doklad k ověření pobytového oprávnění v ČR, platební kartu / hotovost (některá očkovací místa přijímají na místě pouze platbu kartou).

Platba za očkování bude muset být klientem uhrazena na místě a následně bude proplacena pojišťovnou jako standardní pojistná událost.

Certifikát o očkování neboli EU covid pas je pak možné získat na portálu ocko.uzis.cz. Stačí zadat telefonní číslo, email a datum narození. Od 1. července bude tento certifikát / EU covid pas vstupenkou pro volné cestování v rámci celé EU.

 

Vaše Maxima pojišťovna